27.3.2019 – požár komínového tělesa Špičák

místo: Špičák – sedlo

naše technika: CAS20 Tatra Terrno, AZ30 Mercedes-Benz

obsazení výjezdu: 1+2, 1+1, +1 s HZS PS ŽR

další technika: CAS20 Tatra Terrno HZS PS Železná Ruda, CAS30 Tatra 815-7 JSDHp NP Šumava, CAS20 Tatra Terrno HZS PS Klatovy (lezecká skupina)

popis události: K požáru komínového tělesa jsme vyjeli společně s HZS PS Železná Ruda na Špičák. Již při jízdě k události bylo jasné, že se na místo s technikou nedostaneme, tak si velitel vyžádal posily ve formě pásové čtyřkolky od Horské Služby – Špičák. Dům se totiž nacházel za lyžařskou sjezdovkou a přes místy půlmetrovou sněhovou vrstvu ležící na přístupové cestě byla možnost 500m jít pěšky, nebo se nechat odvézt.

Před příjezdem členů HS s pásovou čtyřkolkou se vydal velitel a 2 hasiči s hasicími přístroji pěšky. Další vybavení bylo dovezeno záhy s dalšími dvěma hasiči a zbylí hasiči začali tvořit dopravní vedení.

Po částečném rozebrání oplechování střechy, použití hasicích přístrojů CO2 a vybrání kotle se podařilo zamezit šíření kouře, který procházel do konstrukce střechy. Lezecká skupina poté na střeše ještě místo prolila vodou a bylo zkontrolováno termokamerou. Zásah byl po téměř dvou hodinách ukončen a za pomoc patří díky Horské Službě Špičák.

 

Napsat komentář