Přidej se k nám…

… a získáš spoustu výhod!

Proč se stát členem JSDH nebo SDH a co to vlastně obnáší?

Členem Sboru dorbovolných hasičů (SDH) se může stát každý – ať už mladiství, nebo důchodce. Povinnosti člena SDH jsou vesměs jen příjemné – být aktivní, účastnit se akcí a pomáhat při jejich realizaci (členské schůze, výroční valná hromada, spolupořádání různých akcí – stavění májky, dětský den, Železnorudské slavnosti, hasičký bál, …). Odměnou zato jsou společné akce (výlety za kolegy z partnerského města Aldena v Itálii, různé společné poznávací výlety – např. pivovar Krušovice, moravské vinné sklípky, apod. … záleží co si vymyslíme 🙂 ). Než se staneš členem SDH, musíš nás ale přesvědčit, že o to máš zájem. Proto pokud zájem máš, nebo si nejsti jistý, ale chceš to zkusit, neboj se a obrať se na nás. Můžeš nám napsat email, na facebook, nebo osobně přijít do hasičárny. Domluvíme se, ukážeme co a jak a pak se uvidí…

 

Co nás ale trápí, je nedostatek členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH). To jsou ti, co vyjíždí k zásahům. Členem této jednotky se už ale nemůže stát jen tak někdo. Musíš být starší 18 let, mít dobrou fyzickou kondici a projít zdravotními prohlídkami. Musíš mít chuť učit se novým věcem, postupům, účastnit se školení, výcviků a kurzů. Samozřejmě by se nám hodili řidiči nákladních automobilů (sk. C), jako strojníci, ale není to nutnost. Jako člen jednotky se dostaneš k zajímavým událostem (díky kategorii naší JSDH jako JPO II se dostaneš ke všem typům událostí – dopravní nehody, požáry, technické pomoci, živelní pohromy, …), dále ke speciální technice a do akcí jako málokdo. Stejně tak se ti dostane společenského uznání, drobné finanční odměny, ale i skvělého pocitu, když pomůžeš lidem v nouzi, nebo zachráníš život. Jestli máš zájem pomáhat, neváhej a ozvi se nám. Výcvik nového hasiče trvá několik měsíců a proto je dobré začít co nejdřív, nemusí ti být ani těch 18 let. Můžeš se nám ozvat na email, facebook, nebo nejlépe přijít osobně do hasičárny. Rádi ti přesně vysvětlíme a ukážeme co to obnáší…