29.9.2017 – DN motocyklu pod Nejvyšším bodem

místo: silnice I27 ŽR-Klatovy, u Starého Brunstu pod Nejvyššm bodem

naše technika: RZA Ford, CAS20 Tatra Terrno

obsazení výjezdu: 1+2, 1+3

popis události: K dopravní nehodě motocyklu se zraněním jsme vyjeli na Hojsovu Stráž. Bohužel byla událost špatně nahlášena a tak jsme se po cestě otáčeli a přejížděli na „druhou stranu“ – směrem na Javornou.

Při našem příjezdu zde zasahovala Horská služba a okolo jedoucí lékaři. Provedli jsme protipožární opatření na havarovaném motocyklu, uzavření silnice pro přistání a navedení vrtulníku a pomohli s transportem pacienta. Ten utrpěl těžké poranění horní končetiny. O velkém štěstí může mluvit i řidič protijedoucího motocyklu, který po silnici smýkajícího se řidiče těsně minul a jeho stroj doslova přejel. Tím utrpěl pouze materiální škody na svém stroji. Po zadokumentování nehody Policií ČR byla vozovka uklizena od rozbitých částí motocyklu a provoz opět obnoven.

Napsat komentář