DN 22.10.2017 – 2x OA pod nejvyyšším bodem, 4 zranění

místo: silnice I27 ŽR-Klatovy, u Starého Brunstu pod „nejvyššm bodem“ směr Javorná.

naše technika: RZA Ford, CAS20 Tatra Terrno

obsazení výjezdu: 1+3, 1+3

popis události: K dopravní nehodě dvou osobních automobilů jsme vyjeli na známé místo pod „nejvyšší bod“, před odbočku na Zhůří, na Hlavní silnici I/27 – ŽR – Klatovy. Jedná se úsek ostrých i dlouhých zatáček a prudkého klesání, které ale svádí k rychlejší jízdě.

Při příjezdu na místo jsme zjistili, že jsou tři zraněné osoby ve dvou automobilech zaklíněny a další zraněná osoba se nachází mimo vozidlo. Neprodleně byla zahájena resuscitace u jednoho z řidičů (kterou prováděla i hlídka Policie ČR před naším příjezdem) a byla poskytována předlékařská péče ostatním zraněným osobám. Zároveň byly provedeny protipožární opatření a zahájeno vyprošťování. Také jsme požádali o posilové jednotky ZZS, Horské Služby Špičák a LZS.

U resuscitované osoby německé národnosti lékař prohlásil úmrtí a tak byly do nemocnic transportovány 3 osoby z druhého automobilu.

Byla vytvořena přistávací plocha pro vrtulník LZS, který si vzal 2 těžce zraněné pacienty pro transport do nemocnice. Třetí zraněný byl transportován pozemní cestou, ale vzhledem ke zhoršujícímu se stavu byl povolán další vrtulník a i tento pacient musel být převezen letecky.

Na místě jsme vyčkali do vyšetření nehody Policií ČR, pomohli jsme s naložením vraků vozidel na odtahovou službu a uklidili silnici od vyteklých provozních kapalin a rozbitých částí havarovaných automobilů. Silnice byla 4 hodiny zcela uzavřena.

Napsat komentář