Výcvik plnění letadla pro hašení lesních požárů

Několik členů naší jednotky se zúčastnilo jako pozorovatelé, výcviku hašení lesních požárů pomocí letadla, který proběhl v úterý 29.8.2017.

Letoun AN-2 „Andula“ vzlétá v případě potřeby z letiště v Plasích. Výcvik proběhl u Prášil na jedné z luk, kde letoun dokázal přistát a je to předurčeným polním letištěm v případě opravdového nasazení v oblasti severní části Šumavy. Shozy vody na fiktivní požár probíhaly v mokřadách u „Gerlovy paseky“ a u letiště, pro demonstraci rozsahu plochy, kterou dokáže jeden shoz obsáhnout. Objem vodní nádrže pro hasivo v letounu je cca 1300l s možností přimísení smáčedla. „Pracovní“ rychlost letadla je 160 – 180 km/h.

Naplnění letadla je otázkou několika málo minut, jeho vyprázdnění několika vteřin. Plnění

probíhá přes klasickou hasičskou koncovku velikost „C“.

 

 

Napsat komentář