20.5.2021 – DN autobusu – Špičák

místo: Špičák – pod hotelem Rixi

naše technika: RZA Ford Ranger

obsazení výjezdu: 1+3

další JPO: HZS PS Železná Ruda

popis události: Společně se stanicí HZS ŽR jsme vyjeli k dopravní nehodě autobusu, který narazil do stromu a řidič zůstal zaklíněný uvnitř.

Při příjezdu na místo vypadala situace vážně. Autobus byl o strom doslova rozpáraný do poloviny své délky.

Jak se záhy ukázalo, řidič byl jako zázrakem zraněný jen lehce, ale nemohl se dostat ze zdemolované kabiny vlastními silami. Začali jsme provádět jeho vyproštění a poté předali do péče ZZS ŽR. Zároveň zamezovali úniku provozních kapalin jejich zasypáváním sorbentem. Byla provedena protipožární opatření a dále se vyčkalo do zadokumentování nehody Policií ČR. Nikdo další v autobuse necestoval. Po dobu záchranných prací byla silnice uzavřena, poté byl provoz řízen kyvadlově jedním jízdním pruhem.

Během vyprošťování autobusu musela být silnice na nezbytnou dobu uzavřena a poté byl provoz obnoven kyvadlově jedním jízdním pruhem, až do samotného odtažení vraku a závěrečného úklidu komunikace.