2.6.2019 – Dětský den a kácení májky

se konalo společně v neděli 2.6.2019. Dětský den jsme uspořádali ve spolupráci s Unií rodičů. Letos byl největší, co jsme kdy doposud vymysleli. Díky finančním příspěvkům města Železná Ruda, našeho SDH, pana Radka Johna, pana Josefa Jaroše, pana Kryštofa Částky, starosty Filipa Smoly, místostarostů Petra Najmana a Filipa Brože a prodejkyni zmrzliny Kristýně Šlehoferové, jsme mohli pro děti přichystat zcela zdarma atrakce jako kolotoč, řetízkový kolotoč, kouzelnické vystoupení kouzelníka Kamila Burdy, skákací hrad, vyjížďky v kočáře s koňským spřežením Radka Ipsera, nebo limonádu pro děti. K tomu ještě některé maminky napekly výtečné palačinky, buchty a další dobroty. Nesmělo chybět ani malování na tvář Avon paní Petrů, nebo poprvé zde tvořivá dílna Šumavské zastavení se Štěpánkou paní Balvínové. Samozřejmostí byly různé soutěže, za které jejich účastníci dostali menší sladkosti a po 5 splněných soutěžích i větší hračku dle vlastního výběru. K všemu tomu zde byla vystavena zajímavá technika a vybavení složek IZS, které v našem městě působí – tedy HZS, JSDH, ZZS, PČR, HS Špičák i MP ŽR. Tradičním zakončením dětského dne byla ukázka zásahu naší jednotky. Děti nejvíce ocení oheň a jeho hašení, tak i proto byla provedena ukázka zásahu na hořící automobil. K tomu všemu hrál po celý den a moderoval DJ Mára – Marek Tesař.

Po dětském dnu jsme připravili historicky první kácení májky. I její stavění před více než měsícem bylo v tomto prostoru poprvé, neboť probíhá rekonstrukce naší hasičárny, u které se vždy májka stavěla. Takže jsme se rozhodli ji společně pokácet, nechat dětmi pomalovat a následně ji rozřezali a vydražili. Výtěžek dražby, který byl úžasných 5000,- Kč, darujeme místní Mateřské školce. Všem dražitelům děkujeme!

Napsat komentář