8.10.2023 – Požár lokomotivy – Brčálník

Dnes v 11.48 vyhlášen poplach k požáru lokomotivy osobního vlaku. V 11.50 vyjíždíme s RZA Ford Ranger (CAS Tatra Terrno máme stále v servisu) s posádkou 1+3 krátce za stanicí HZS ŽR.

Na místo přijíždíme jako první a začínáme s průzkumem, kdy je vidět vycházející kouř z podvozku a strojovny tažné lokomotivy. Zbytek vlaku strojvedoucí odpojili a tlačná lokomotiva popovezla o několik metrů zpět do bezpečí. Posádka před naším příjezdem použila hasicí přístroj. Na stále plamenné hoření jsme použili další hasicí přístroj z RZA a po příjezdu CAS vysokotlak z cisterny stanice HZS ŽR na kompletní uhašení. Stanice HZS provedla průzkum zakouřené strojovny lokomotivy s „C“ proudem, kam ale k prohoření nedošlo, kouř byl z požáru podvozku.

Všech více než 60 cestujících bylo v pořádku bez zranění později převezeno vlakem do stanice Špičák. Na místo také dorazili JSDH Nýrsko, JSDH Hojsova Stráž. Místo události si převzali „drážní“ hasiči SŽ.