22.9.2020 – záchrana osoby po pádu ze skály

místo: Velký Kokrháč (1229 m.n.m.)

naše technika: RZA Ford Ranger

obsazení výjezdu: 1+1

další JPO: HZS PS Železná Ruda, HZS Přeštice (letecký záchranář), JSDH Správa NPŠ

popis události: K záchraně osoby po pádu z výšky a se zraněním jsme vyjeli společně s HZS PS Železná Ruda za Černé jezero, 4km od vrcholu Ostrý (1293 m.n.m.) směrem do Železné Rudy / Bavorské Rudy.

Po krátkém hledání v těžším terénu jsme německé turisty našli přímo u vrcholu Velký Kokrháč (1229 m.n.m.), který se nachází na státní hranici s Německem. Zde turistka spadla ze 4m výšky, utrpěla odřeniny a značnou distorzi kotníku. Ve spolupráci s leteckou záchrannou službou (LZS) Líně jsme provedli fixaci a zajištění pacientky do transportního prostředku. Také s pomocí Policie ČR a hasiči NP Šumava následoval transport 1km hornatým terénem k vozidlu, které ji dále transportovalo k vrtulníku LZS a do německé nemocnice.