16.7.2020 – požár stavby bytového domu / Brčálník

místo: Brčálník

naše technika: CAS20 Tatra Terrno

obsazení výjezdu: 1+3

další JPO: HZS PS Železná Ruda, JSDH Nýrsko, JSDH Hojsova Stráž, HZS PS Klatovy, JSDH Janovice, JSDH Pocinovice, JSDH Bezděkov, JSDH Strážov

popis události: Krátce po jedné hodině ranní jsme vyjeli k požáru střechy rozestavěného bytového domu na Brčálníku.

Při našem příjezdu byla plameny zasažena většina objektu v podkrovní části – byty, půda a střecha. Společně s HZS jsme začali tvořit k již dvěma „C“ další útočné proudy „C“ pro hašení objektu jak vnějškem, tak vnitřkem. Také jsme prováděli doplňování cisterny HZS PS ŽR, zřídili čerpací stanoviště na nedalekém rybníku pomocí plovoucího čerpadla a kyvadlově dováželi vodu.

Zásah byl komplikovaný z důvodu složitější konstrukce střechy a její izolace a také fyzicky náročný, hlavně při rozebírání konstrukcí a dohašování. V době lokalizace bylo nasazeno 6 proudů „C“ a to i po automobilovém žebříku. Každý z našich nasazených hasičů vydýchal 2 a více dýchacích přístrojů. Na místě se vystřídalo velké množství hasičů.

Vrátili jsme se až kolem půl osmé ráno. Na místě dále zůstala HZS PS ŽR.