27.8.2023 – Nehoda dodávky a osobního automobilu pod Nejvyšším bodem

K dopravní nehodě 2 automobilů se zraněnými osobami jsme vyjeli společně se stanicí HZS Železná Ruda do serpentýn pod Nejvyšší bod.

Po čelním střetu dodávky a osobního automobilu byla z osobního automobilu vyproštěna pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení těžce zraněná řidička. Těžká zranění utrpěly další 2 osoby z obou automobilů. Na místě zasahovalo několik posádek ZZS, LZS Plzeň Líně i Drony SiT, které společně s Policií ČR zdokumentovali místo nehody.

Celkem si nehoda vyžádala 4 zraněné osoby (3 těžce) a jednoho psa o kterého se postarala Městská policie Železná Ruda. Po celou dobu záchranných a likvidačních prací a během vyšetřování a odstraňování následků nehody (3 hodiny) musela být silnice zcela uzavřena.