24.7.2023 – DN 2 automobilů pod viaduktem směr Alžbětín

K dopravní nehodě dvou osobních automobilů na mezinárodní silnici č. 27 Železná Ruda – Alžbětín (směr Německo), jsme vyjeli společně se stanicí HZS Železná Ruda. Došlo zde k čelnímu střetu dvou automobilů, při kterém byly lehce zraněny 2 osoby. Spolujezdkyni z českého vozu odvezla ZZS do nemcnice v Klatovech, řidiče německého vozu si odvezla německá záchranná služba do nemocnice ve Zwieselu.

Provedli jsme protipožární opatření vč. odpojení akumulátorů a po domluvě s Policií ČR, vzhledem k velkému provozu, jsme označili polohu vozidel pro zadokumentování. Poté jsme odstranili jedno vozidlo tak, abychom obnovili provoz alespoň kyvadlově jedním jízdním pruhem.

Na místě dále zůstala stanice HZS, která dořešila událost a uklizení silnice po odvezení havarovaných vozů