5.9.2021 – Dopravní nehoda motorkáře

Společně se stanicí HZS ŽR jsme vyjeli k dopravní nehodě motorkáře na silnici I/27 směr Javorná. Většinou se jedná o nehody ve známých serpentýnách u „Nejvyššího bodu“ nad Starým Brunstem a ani tentokráte tomu nebylo jinak.

Řidič se svou motorkou skončil po pádu mimo silnici v lese. Na motorce jsme provedli protipožární opatření a pomohli s transportem osoby pomocí páteřové desky na vakuovou matraci a poté do sanitky ZZS Pk ŽR.

Motorkář byl následně do nemocnice transportován letecky a silnice musela být na nezbytnou dobu uzavřena z důvodu přistání záchranného vrtulníku. Po dobu šetření nehody a odstraňování vraku motorky byl provoz na místě řízen kyvadlově jedním jízdním pruhem.

Zasahující složky: HZS Železná Ruda, JSDH Železná Ruda, ZZS Železná Ruda, Horská služba Špičák, LZS Plzeň Líně, Policie ČR ŽR, Městská policie ŽR, Policie ČR – DN.