3-4.2.2021 – DN kamionu ŽR-Alžbětín

místo: silnice č. 27 – mezi Železnou Rudou a Alžbětínem (hraniční přechod Německo)

naše technika: RZA Ford Ranger, CAS20 Tatra Terrno

obsazení výjezdu: 1+3, 1+1

další JPO: HZS PS Železná Ruda, HZS PS Klatovy

popis události: Vyjeli jsme společně se stanicí HZS ŽR k dopravní nehodě kamionu, který spadl ze stráně a převrátil se.

Na místě byl nalezen kamion jedoucí z Německa, který plně naložený sjel za krajnici silnice a poté se převrátil ze stráně. Kabina se zastavila o vzrostlé stromy, návěs menší stromy porazil. Řidič vyvázl bez zranění, byla provedena protipožární opatření a jímány unikající provozní kapaliny. Vzhledem k vodnímu toku pod strání, který pokračuje dále do Německa, byly položeny norné stěny pro zachycení případného většího úniku pohonných hmot. Provoz byl řízen kyvadlově jedním pruhem, později byla odčerpána nafta z nádrže. Samotné vyproštění bylo naplánováno na následující den.

Druhý den specializovaná firma začala dopoledne s vyprošťováním kamionu, které dokončila po 3 hodinách. Během toho byla komunikace zcela uzavřena a Policie ČR a Městská policie odkláněla dopravu po objízdné trase. My jsme po odjezdu veškeré techniky provedli dočištění komunikace.