DN 14.9.2018 – OA a NA pod „Nejvyšším bodem“

místo: silnice I/27 Železná Ruda – Javorná, pod místem zvané „Nejvyšší bod“ neboli před Starým Brunstem

naše technika: RZA Ford Ranger, dále HZS PS Železná Ruda (CAS20 Tatra Terrno), HZS PS Klatovy (CAS20 Tatra Terrno)

obsazení výjezdu: 1+1

popis události: Vyjeli jsme jako posilová jednotka k DN osobního a nákladního automobilu na místo častých dopravních nehod zvané „Nejvyšší bod“ neboli do serpentýn před Starým Brunstem (mapy.cz)

Při našem příjezdu zde zasahovala HZS PS Železná Ruda a HZS PS Klatovy. Pomohli jsme se vyproštěním zraněné řidičky a jejím transportem do vozu ZZS. Ten zraněnou nadále převezl do nedaleko stojícího záchranářského vrtulníku W3A Sokol, který zraněnou s mnohačetnými zraněními transportoval do nemocnice.

Místo nehody bylo vzhledem k závažnosti nehody uzavřeno po dobu vyprošťovacích a záchranných prací. Poté byla silnice opět uzavřena během překládání nákladu balené asfaltové směsi z poškozeného nákladního automobilu.

Napsat komentář