Vznikla zde stanice HZS Pk – PS Železná Ruda

1.1.2018 vznikla v Železné Rudě profesionální stanice Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Důvodů vzniku stanice HZS je několik. Jednak je to vzdálenost nejbližší stanice HZS a tedy dostupnost služby pomoci v případě potřeby, kdy nejbližší stanice se nacházejí v Sušici a Klatovech, tedy přibližně 40km a dojezdové časy s CAS jsou okolo 45 minut. Dále je to narůstající počet mimořádných událostí, ke kterým vyjíždíme a máme problém zajistit akceschopnost jednotky. Ač se to nezdá a jsme obec s přibližně 1500 obyvateli, je problém sehnat do jednotky (JSDH) dostatek členů, kteří by byli ochotni vyjíždět k mimořádným událostem a pomáhat a tak byl čím dál častěji problém garantovat schopnost poskytnout pomoc v zákonem stanovených limitech (minimálně 4 členové JSDH s výjezdem max. do 5 minut).

Stanice vznikla v prostorách naší zbrojnice sdružením jednotky naší a HZS Pk, tedy nyní je typu P0. V letošním roce by měla být zahájena rekonstrukce zbrojnice a výstavba nového zázemí stanice, které zde citelně chybí, neboť stávající zbrojnice byla budována v 70. letech minulého století, kdy nebylo pomýšleno na takovou četnost výjezdů a nutnost poskytnout určité zázemí a prostory.

Pro nás se toho moc nemění. Stále zůstáváme v kategorii JPO II, tedy budeme poskytovat výjezd 4 „hasičů“ do 5 minut, ale výrazně klesne počet událostí kde budeme zasahovat, neboť bude prioritně vyjíždět stanice HZS. My tak budeme vypomáhat při větších a závažnějších událostech. Navíc budou naši členové JSDH v případě potřeby doplňovat početní stav HZS.

HZS Pk zde má svou techniku – CAS20 Tatra Terrno, AZ30 Mercedes-Benz a VEA Honda.

 

Napsat komentář