25.7.2023 – Požár nákladního automobilu na Pancíři

K požáru nákladního automobilu jsme vyjížděli dnes ráno, kdy nám přesně v 8:00 byl vyhlášen poplach. Automobil hořel přímo u rozhledny a chaty Pancíř, kam vezl zásobování – v nadmořské výšce 1214 m n. m. Očividně bylo stoupání příliš náročně. Vyjeli jsme s RZA Ford Ranger a také s CAS Tatra Terrno. Stanice HZS vyjela s CAS Tatra Terra.

Před naším příjezdem se řidič a personál chaty pokoušeli hasit pomocí hasicích přístrojů, ale bez většího efektu. Po našem příjezdu byl prvotně použit vysokotlak z RZA a následně vysokotlak se smáčedlem z CAS HZS. Požárem byl kompletně zasažen motor a kabina, nástavba se podařila uchránit.

Vlivem sálavého tepla došlo k poškození vrat nedaleké garáže a fasády chaty Pancíř, která letos oslaví 100 let své existence.

Na časovou posloupnost se můžete podívat díky záznamu z kamery, která je na vrcholu rozhledny umístěna.