30.3.2023 – Dopravní nehoda OA a dodávky za Špičákem

Hodně brzy ráno, konkrétně ve 4:30, jsme společně se stanicí HZS PS Žel. Ruda vyjeli k požáru automobilu s osobou uvnitř, po dopravní nehodě u křižovatky Špičák – Hojsova Stráž – Hamry. Nahlášeny 2 zraněné osoby.

Při našem příjezdu naštěstí automobil nehořel a zraněná osoba z dodávky se nacházela mimo vozidlo v péči hasičů ze stanice, kteří ji poté předali ZZS Plk ze stanoviště Žel. Ruda. Po příjezdu druhého vozidla ZZS (z Nýrska) jsme pomohli s vyproštěním zraněného řidiče z osobního automobilu. Pomohli jsme s úklidem jízdního pruhu pro zprovoznění dopravy kyvadlově jedním pruhem.

Vzhledem k delšímu vyšetřování události a dostatku sil a prostředků jsme se vrátili do zbrojnice. Na místě zůstala jednotka HZS, která místo události po vyšetření nehody a odvezení vraků uklidila od rozbitých částí, hlavně vyteklých provozních kapalin.