4.10.2018 – DN kamionu na bok

místo: silnice mezi Špičákem a Hojsovou Stráží

naše technika: RZA Ford Ranger, CAS20 Tatra Terrno

další technika: HZS PS Železná Ruda (CAS20 Tatra Terrno), HZS PS Klatovy (technický kontejner), HZS PS Košutka (smykový nakladač), HZS ZÚ Zbiroh (sací bagr), služby města Železná Ruda, soukromý nakladač

obsazení našeho výjezdu: 1+2, 1+1

popis události: Vyjeli jsme jako posilová jednotka k DN nákladního automobilu, který se převrátil na bok. Řidič měl uvízlou ruku pod převrácenou kabinou.

Při našem příjezdu zde zasahovala Horská Služba Špičák a ZZS Železná Ruda. Vzhledem k charakteru nehody nebylo možné se dostat k řidiči. Byl proto vytvořen vstupní otvor pro přístup k zaklíněnému řidiči a ten byl následně vyproštěn z vozu a předán do ošetření ZZS. Zároveň byla provedena protipožární opatření a zahrazení a jímání unikajících provozních kapalin. Bylo odčerpáno na 700l nafty z nádrží, protože se nehoda nacházela přímo nad potokem, který ústí do vodního zdroje pitné vody – vodní nádrže Nýrsko. Kamion převážel 25 tun pilin, které bylo nutné vyskladnit. Proto byl povolán sací bagr ze ZÚ Zbiroh, který část pilin odsával a manipulátor následně překládal do přistaveného kamionu. Protože nebylo možné dostat se se sacím bagrem do celého prostoru návěsu, byly povolány 2 smykové kolové nakladače, které s vyskladněním výrazně pomohly. Poté přišlo na řadu samotné převrácení soupravy zpět na kola, o které se postarala specializovaná firma. Po odtažení soupravy následovalo dočištění komunikace. Celý zásah trval bez pár minut 12 hodin.

Napsat komentář