DA VW Transporter 4motion

DA L1Z – VW Transporter kombi 4motion
posádka max. 1+2+6              HKT 205

vybavení: svítilny, radiostanice, přídavné magnetické světlomety, drobné vybavení

Datum výroby: 2/2017

Výrobce vestavby: Progres Servis Sibřina – www.progressibrina.cz

Světelné a zvukové výstražné zařízení je od firmy Federal Signal – hlavní rampa je model Legend. V přední masce jsou dva přídavné modré LED moduly. Zadní modré majáky jsou v obou rozích oranžové sváděcí aleje. Nad nimi jsou pracovní a couvací světla bílé barvy. Další osvětlení okolo vozu obstarávají bílé LED na obou bocích v zadní části vozu. Siréna je třítónová s možností „HORN“. Vozidlo obsahuje digitální radiostanici Matra i analogovou Motorolu. Standardní bílý pruh je v zadní části vozu doplněn o výrazné šrafování, pro zvýšení viditelnosti a bezpečnosti při provozu na pozemních komunikacích za zhoršené a snížené viditelnosti.

Pro zvýšení komfortu cestujících je vozidlo vybaveno nezávislým přídavným topením Webasto i klimatizací. Dále je zde navíc několik úchytných prvků pro převážený náklad / materiál / zavazadla. Podvozek je VW Transporter kombi 4motion je v dlouhé variantě (5304 mm) s motorizací 2.0 TDi o výkonu 110 kW (Euro 6). O pohon všech kol se stará spojka Haldex. Převodovka je 6stupňová manuální. Vozidlo je vybaveno tažným zařízením.

Vozidlo bylo pořízeno z IROP – ve specifickém cíli 1.3 Integrovaného regionálního operačního programu „Zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof“ – pro oblast odstraňování důsledků nadprůměrných sněhových srážek a masivních námraz – „DOPRAVNÍ AUTOMOBIL PRO EVAKUACI A NOUZOVÉ ZÁSOBOVÁNÍ OBYVATELSTVA“

Výzva byla v souladu s materiálem „Zajištění odolnosti a vybavenosti základních složek integrovaného záchranného systému – Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR (včetně JSDH) v území, s důrazem na přizpůsobení se změnám klimatu a novým rizikům v období 2014 – 2020“ ve vazbě na SC 1.3 IROP Zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof.

Podíl dofinancování obce činil 10%, dotace pokryla 90% nákladů z celkových více než 1,4 milionu Kč.

 

Napsat komentář